Wywiad z Annie Sloan „Tajemnica sukcesu” 11


Wywiad z Annie Sloan cz. 1

Tajemnica sukcesu

Jeśli interesujesz się projektowaniem wnętrz i tworzeniem nowych stylizacji, to na pewno już znasz jej farby.

Dziś mam przyjemność zaprezentować mój wywiad z Annie Sloan, mieszkającą w Oxfordzie twórczynią Chalk Paint®  i założycielką znanej na całym świecie firmy Annie Sloan!
Annie w rozmowie ze mną zdradza kilka tajemnic, które przez 25 lat pozwoliły jej odnosić sukces na rynku międzynarodowym.

Zapraszam:)

Dowiedziałam się, że 25 lat temu Twoją motywacją do stworzenia farb kredowych (Chalk Paint®) było pragnienie, aby były one na tyle bezproblemowe w użytku, że pozwalałoby to na równoczesne tworzenie i opiekę nad dziećmi, które wtedy miałaś małe. Jednak nie każdy, a raczej rzadko który artysta produkuje tworzywo, dzięki któremu powstają jego arcydzieła. Skąd zatem taka odwaga? Skąd pomysł? Czy miałaś jakieś doświadczenie w aspekcie technicznego tworzenia farb? :)

Annie Sloan: Masz rację, to dość niespotykane. To się po prostu stało. Dawno temu podczas mojego pobytu w Holandii rozmawiałam z człowiekiem, który spytał mnie: „co chciałabyś robić?”, a ja odpowiedziałam: „chciałabym stworzyć farbę, dzięki której mogłabym wykonać dokładnie to, co chcę wykonać”. Zaraz po tym zajęłam się innymi sprawami. Zajęłam się pisaniem książek. Jedna z nich dotyczyła podstaw malowania, także zdobyłam pewne informacje… Ale wciąż miałam bardzo małą wiedzę, o tym czym jest farba, i myślałam, że łatwo będzie stworzyć swoją własną farbę. Wierzyłam w to.

Następnie udałam się do małej belgijskiej fabryki, gdzie osobiście rozmawiałam z właścicielem i jego żoną. To była mała rodzinna fabryka, a oni byli zainteresowani współpracą ze mną. Obydwoje byli chemikami i wspólnie podjęliśmy pracę nad moją farbą. Dobrze jest spotkać ludzi, których interesuje to, co robisz.

.

wywiad Annie Sloan

.

Twoje farby można zdobyć na całym świecie. Sama nieraz korzystam z doświadczeń Brytyjek, ale też Australijek, Amerykanek czy Kanadyjek , które tworzą niesamowite rzeczy dzięki Chalk Paint®. Ostatnio odkryłam, że można je kupić nawet w Południowej Afryce :) Jak udało Ci się osiągnąć to, że jesteś rozpoznawalną marką na całym świecie? Co myślisz jest głównym czynnikiem Twojego sukcesu?

Annie Sloan: Sądzę, że głównym czynnikiem był Internet. Ludzie zaczęli czytać blogi, takie jak Twój, posty na Facebook’u i tak dalej… Teraz dotarcie do kolejnych osób zainteresowanych malowaniem jest o wiele prostsze. Dzięki temu zyskaliśmy większą popularność.

Jeżeli chodzi, na przykład, o Afrykę Południową – poznałam pewną młodą parę, która przyjechała na moje warsztaty do Anglii i bardzo im się one spodobały. Tak zaczęła się nasza współpraca.

Dlatego z jednej strony kluczowym elementem był Internet, a z drugiej… to, że robiłam to, co zawsze robię – wybieram małe firmy, niezależnych ludzi z pasją i zainteresowaniami.

.

.

Jestem zdumiona, też tym, że gdy poznaję Twoich dystrybutorów, czasami nawet nie wiedząc na początku, że są związani z Tobą, cechuje ich chęć pomocy oraz wyjątkową życzliwość i otwartość. Jak tego dokonałaś? Na jakiej zasadzie wybierasz ludzi do współpracy?

Annie Sloan: Poznajesz ludzi i jeżeli nie są zbyt sympatyczni, nie chcesz z nimi pracować. Musisz po prostu kierować się sercem. Czasem popełniamy błędy… i mieliśmy także ludzi, którzy okazali się nie być zbyt pomocni, więc zakończyliśmy współpracę.

Pracujemy nad tym, żeby znaleźć miłych i interesujących ludzi. Zawsze staram się wspierać ludzi, którzy prowadzą małe firmy.

Zauważyłam, że Twoi dystrybutorzy pomagają sobie…

Annie Sloan: Tak, ponieważ sądzimy, że dzięki współpracy rośniemy w siłę. Jeżeli będziemy walczyć przeciw sobie, to skończymy z niczym. Stajemy się silniejszą rodziną, jeżeli współpracujemy.

Ja, podobnie jak Ty, do nazwy swojej marki użyłam imion, ponieważ są one dla mnie niezwykle ważne. Bardzo ciekawi mnie jednak, co skłoniło Ciebie do takiego wyboru? Czy gdybyś teraz zakładała firmę, też użyłabyś tej nazwy?

Annie Sloan: Sloan to moje panieńskie nazwisko. Zaczęłam prowadzić firmę zanim wyszłam za mąż. Nie zmieniłam, ani nie zmieniłabym nazwy firmy, ponieważ chciałam prowadzić firmę pod nazwiskiem mojego ojca, bo był on dla mnie ważny. Zrobiłam to dla niego.

.

 

Jak wiadomo obecnie świętuje się dwudziestopięciolecie Chalk Paint® by Annie Sloan. To sporo czasu i zapewne wiele doświadczeń w prowadzeniu firmy. Co uważasz za największe wyzwanie jakiemu podołałaś przez ostanie 25 lat?

Annie Sloan: Największym wyzwaniem był moment, kiedy nie mogliśmy kupić białego pigmentu. Sytuacja utrzymywała się dwa miesiące. Nie mogliśmy wyprodukować wielu farb, ponieważ większość zawierała w sobie biały pigment. Było wtedy bardzo ciężko. Musieliśmy sobie z tym poradzić i oferować inne nasze farby.

Kolejny trudny moment, to atak na wieże World Trade Center w 2001. Życie ludzi się wprost zatrzymało, więc zatrzymało się także malowanie i kupowanie. Byli niesamowicie przestraszeni. To był czynnik zewnętrzny, więc musieliśmy się robić swoje i przeczekać.

Prowadząc firmę o tak dużym zasięgu zapewne poświęcasz jej dużo czasu. A jak spędzasz wolny czas? Jak się relaksujesz?

Annie Sloan: Wychodzę biegać. Biegam prawie co rano między 8 a 9. Słucham też Podcastów. Przesyłam je na telefon, a potem spaceruję lub biegam słuchając ̶  i jestem w innym świecie!

Dziękuję za pierwszą część rozmowy:)

 

Wywiad z Annie Sloan i moje przemyślenia!

5 kroków aby odnieś sukces:

1.  Sprecyzuj –  co chcesz robić w życiu, czym chcesz się zajmować.

2.  Uwierz, że uda Ci się to osiągnąć (pt.1) i bądź wytrwały.

3.  Znajdź ludzi, z którymi się dobrze czujesz i są zainteresowani, tym co robisz.

4.  Jeśli dopadnie Cię kryzys, nie poddawaj się i rób swoje. Każdy kryzys przemija.

5.  Wspieraj innych w ich poczynaniach. W grupie siła!

 

Jakie są Wasze przemyślenia po przeczytaniu rozmowy z Annie Sloan?

A  co Twoim zdaniem pomaga Ci rozwijać swoją firmę lub działalność blogową?

Jaki czynnik pomaga Tobie najbardziej?

Zapraszam do komentowania  i zapisania się na kolejną dawkę inspiracji poniżej:)

.

 

Dla wszystkich, którzy chcą jeszcze lepiej malować i mieć większą z tego przyjemność

>Wywiad z Annie Sloan cz. 2 „Cenne wskazówki”<

*fot. materiały prasowe Annie Sloan

..

.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 komentarzy do “Wywiad z Annie Sloan „Tajemnica sukcesu”