Tablica na notatki. DIY


Tablica na notatki

Przedmiot, o którym dziś mowa to świetny element na wyeksponowanie ważnych notatek, zdjęć z niezapomnianych podróży czy projektów do wykonania. Tablica na notatki, to szczególny akcent na ścianie, nie tylko praktyczny, ale przede wszystkim wyjątkowo estetyczny detal, który pozwala na dowolne aranżowanie przestrzeni.

W zależności od tego jakie dobierzemy kolory, własnoręcznie wykonana tablica na notatki, może idealnie wpasować się w styl i charakter naszego wnętrza.

Bardzo mnie cieszy fakt, iż tablica na notatki, którą wykonałam jest idealną formą recyklingu. Ramkę, z której powstała tablica, znalazłam u rodziców na strychu- była wykrzywiona i w zastanej formie nie nadawała się już do niczego;) Natomiast siatka wpadła w moje ręce całkiem nieoczekiwanie. Otóż Pani Monika z Bilelmoni jakiś czas temu umieściła wpis na FB, że ma zbędny kawałek takiej siatki. I tym oto sposobem odwiedzając Bilemoni otrzymałam taki wyjątkowy prezent, za który bardzo dziękuję :) Siatka ta tym razem posłużyła mi do tablicy na notatki, a jeszcze za jakiś czas podzielę się do czego wykorzystam pozostałą część ;)

Oto moja tablica na notatki

A pod zdjęciami opis krok po kroku;)

 

 

 

 

 

Potrzebne materiały: samka o wybranych wymiarach (ja mam ok 65 na 47), siatka metalowa (hodowlana), farba kredowa Annie Sloan (Old White, Louis Blue, Napoleonic Blue)

Narzędzia itp.: zszywki oraz zszywacz tapicerski, papier ścierny o ziarnistości 240, pędzel do malowania farbą.

 

Tablica na notatki w trzech krokach :)

Krok I: Sklejenie i wyrównanie ramki.

Moja ramka była zdezelowana, może Wy macie większe szczęście do wyszukanych ramek ;)

Krok II: Pomalowanie ramki i zrobienie przecierek.

Chciałam uzyskać efekt chyppy więc w trakcie malowania używałam 3 kolorów, które po wyschnięciu przetarłam papierem ściernym aby uzyskać lepszy efekt.

Krok III: Zamocowanie sitki.

Sitka jest dość sztywna, więc do jej zamocowania do ramy zastosowałam zszywacz tapicerski, dzięki któremu siatka trzyma się stabilnie. Wystarczy przypiąć klamerki i gotowe!

 

Moja tablica na notatki służy mi do zawieszania projektów moich przyszłych prac. I jak widać na zdjęciach, przyszły projekt, który będę Wam prezentować, to szafa.

Który projekt szafy na zdjęciach podoba Wam się najbardziej?

A jakie tablice na notatki Wy macie?

Co najczęściej na nich umieszczacie?

.