Renowacja krzesła krok po kroku ! 1


Dziś renowacja krzesła krok po kroku! Zachęcam do samodzielnego odnawiania mebli. Dzięki temu z nieciekawego „grata” można stworzyć niepowtarzalne cudeńko, którego nikt więcej nie będzie miał :)

Krzesło polecam na początek dla tych, którzy boją się ryzyka przy większym meblu;) A przecież  na próbę jakieś stare krzesełko zawsze gdzieś znajdzie się na stychu lub w piwnicy ;)

Oto moje wyszukane skarby w domu rodziców. Kiedyś odnawiała je moja Mamunia, dziś ja :)

przedM

Potrzebne materiały: farba kredowa Annie Sloan (Old White), jasny wosk Annie Sloan oraz wybrana tkanina na siedzisko.

Narzędzia itp.: papier ścierny o ziarnistości 180 w kawałku lub kostce, zszywacz tapicerski do zamocowania tkaniny na siedzisko, pędzel do malowania farbą oraz np. szmatka do nakładania wosku.

Krok I: Odtłuszczenie ramy krzesła.

Można przetrzeć szmatką (woda + środek czyszczący) co zwykle robiłam. A można również wykorzystać środek odtłuszczający dostępny na działach z farbami, co wypróbowałam tym razem i poza mniej przyjemnym zapachem, na pierwszy rzut oka- efekt jest podobny;)

Nie muszę bawić się w szlifowanie mojej ramy krzesła, ponieważ farby kredowe bez problemu pokryją jedynie odtłuszczoną powierzchnię.

Krok II: Dwukrotne malowanie ramy krzesła (Old White).

Krok III: Robienie przecierek.

Jeśli chcę dostać się do warstwy drewna, to stosuję papier 180 lub grubszy (np. 150 czy 120). Nie obawiam się wtedy, że zrobię za duże przecierki.

Krok IV: Woskowanie pomalowanej powierzchni.

Krok V: Obicie tkaniną siedziska.

Siedzisko, które miałam było na tyle w dobrym stanie, że nie musiałam go „rozbebeszać” ;) Wystarczyło pokryć nową tkaniną i od spodu przymocować zszywkami tapicerskimi. Za radą zaprzyjaźnionego tapicera nabyłam takie o rozmiarze 8mm. Podobno mniejsze byłyby niewystarczające… a że jestem w trakcie niejednej pracy tapicerskiej, na która już zapraszam, to lepiej być dobrze zaopatrzonym:)

Oto moja zakończona renowacja krzesła krok po kroku : kolor Old White w połączniu z przecierkami w kolorze drewna + wybrana przeze mnie tkanina z kaligrafią.

Całość przybrała raczej kolor delikatnego ecru. Kliknij na zdjęcie aby przyjrzeć się z bliska.

 

Co sądzisz o nowym krzesełku? Czekam na Twoje komentarze!

A jeśli masz pytania odnośnie któregokolwiek z etapów, chętnie odpowiem:)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Renowacja krzesła krok po kroku !